TESTY POLOWE MASZYN – N-264/1 i N-114 – ZEUS

  • 24 marca 2020

Od dłuższego czasu wszystkie z naszych maszyn poddawane są szeroko rozumianym wnikliwym testom mającym na celu sprawdzenie ich funkcjonalności oraz wytrzymałości w warunkach polowych i nie tylko. Każda z maszyn została starannie sprawdzona z użyciem nowoczesnego oprogramowania pod kątem wytrzymałości, tak aby w efekcie końcowym użytkownik mógł mieć pewność że zastosowane materiały oraz rozwiązania są dostatecznie trwałe i prawidłowo wykonane. Przy czynnym udziale naszych klientów, udało nam się z powodzeniem przeprowadzić również serię testów serii nowych rozrzutników N-264/1 oraz N-114 Zeus. Maszyny te odbyły te od kilkudziesięciu do kilkuset cykli na różnych podłożach z zastosowaniem różnego typu materiału (obornik, wapno, kompost). Na podstawie tychże prób wprowadzone zostały niezbędne, najczęściej drobne poprawki konstrukcyjne w efekcie których każdy posiadacz nowo wprowadzonych do oferty maszyn będzie nimi w pełni usatysfakcjonowany.
Dwie nowo powstałe przyczepy z ocynkowaną ramą górną oraz wymiennym płatem podłogi zostały poddane licznym testom obciążeniowym, oraz testom mającym na celu trwałość elementów łącznych mocujących płat podłogi do ramy górnej (zrywanie, ścieranie), jak również zachowanie samego płata podłogi podczas wielokrotnego wywracania skrzyni we wszystkie strony.

Rozrzutniki zaprojektowane i wyprodukowane w Centrum Badawczo Rozwojowym Technologii Roczniczych, są poddawane badaniom dzięki zakupionej aparaturze oraz wybudowanej infrastrukturze.