Cynkomet wprowadza usługę obróbki stali i spawania.

Cynkomet od lat intensywnie inwestuje w maszyny i urządzenia, a uwieńczeniem tych starań było uruchomienie w 2015 r. Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Rolniczych.
– Oczywiście nie poprzestaliśmy na tej inwestycji, ale nadal uzupełnialiśmy nasz park maszynowy, również w urządzenia do obróbki stali – mówi Prezes Zarządu Mariusz Dąbrowski. – Z jednej strony pozwala to nieco ograniczyć i zoptymalizować koszty produkcji, a z drugiej rozszerzyć zakres naszych usług. Nasza wiedza (wykonujemy te prace od 1956 r.), wsparta najnowszymi maszynami w zakresie obróbki stali i spawania, pozwala nam na wykonywanie nawet najbardziej nietypowych zleceń.

W zakresie cięcia metali firma dysponuje m.in. laserami do blach i profili, wypalarkami plazmowymi, nożycami gilotynowymi i uniwersalnymi do stali, czy piłami taśmowymi.

– Uruchomiliśmy usługę cięcia laserem 2D stali o różnej grubości i różnych kształtach – mówi Magdalena Karawajczyk, specjalista ds. sprzedaży części zamiennych i serwisu w Cynkomecie. – Wycinamy blachy, rury, profile i detale przestrzenne ze stali konstrukcyjnej, a precyzyjne cięcie laserowe sprawia, że gotowe elementy są powtarzalne i w większości nie wymagają dalszej obróbki. Wycinamy elementy z materiału dostarczonego przez klienta.

Z kolei w zakresie obróbki plastycznej – dzięki prasom hydraulicznym – technolodzy Cynkometu są w stanie zagiąć detale o długości do 6 metrów. Firma oferuje też śrutowanie i malowanie elementów w dużych komorach – śrutowniczej i malarskiej, a także usługi spawania metodą MIG/MAG oraz TIG.

– Na początku roku planujemy realizację kolejnej dużej inwestycji – uruchomienie dwustanowiskowego robota spawalniczego do spawania dużych ram, o gabarytach sięgających 12m – zapowiada Mariusz Dąbrowski. – Poszerzamy więc zakres swoich możliwości w świadczeniu, konkurencyjnych cenowo usług dla różnych klientów, a nasze biuro konstrukcyjne jest w stanie przygotować każdą dokumentację techniczną.

Na dodatkowe pytania chętnie odpowiedzą nasi doradcy:

+48 451 055 371

+48 500 861 113

+48 515 254 632