RWN-8000 WAPNIAK

RWN-8000 to rozsiewacz nawozów pylistych i granulowanych z naciskiem na bardzo popularne wapno, który jest swoistym debiutem na rynku maszyn rolniczych oraz w naszej coraz szerszej i zróżnicowanej ofercie jako pierwsza tego typu maszyna.

Mając na uwadze realia rynkowe oraz potrzeby naszych klientów na całym świecie, nasi konstruktorzy zadbali, aby rozsiewacz ładowności 8000 kg przy objętości skrzyni ładunkowej sięgającej 5,5 m3, poza oczywistym wyróżnikiem marki Cynkomet w postaci niemal całkowicie ocynkowanej ogniowo we własnych cynkowniach konstrukcji, maszyna już na starcie wyróżniała się na tle konkurencyjnych propozycji.

Wykonana z wysokogatunkowej stali o grubości 5 mm jest całkowicie odporna na przeciążenia występujące niejednokrotnie podczas załadunku przy użyciu popularnych „big bagów”. Spadający ze znacznej wysokości nawóz, w szczególności wapno charakteryzujące się znacznym ciężarem, nie doprowadzi do uszkodzenia dna skrzyni.
Całość została zaprojektowana z zastosowaniem zawieszenia opartego na resorach parabolicznych oraz solidnych i niezawodnych osiach marki ADR oraz imponującym dla maszyny o tej ładowności ogumieniu w rozmiarze 600/50-22,5. O bezpieczeństwo użytkownika zadbają również II-obwodowe pneumatyczne hamulce z automatycznym regulatorem hamowania marki Haldex.
Niepodważalnymi atutami „Wapniaka” są również układ hydrauliczny składający się z pompy, filtra i zbiornika oleju, system wagowy  z wyświetlaczem; mieszadło do nawozów mineralnych wewnątrz skrzyni, osłona pozwalająca na pracę z piachem i solą drogową oraz innowacyjne w tym segmencie maszyn osłony przeciwpyłowe zabezpieczające całą szerokość roboczą.
Maszyna została już zauważona i doceniona podczas szeregu pokazów i testów organizowanych na terenie całego kraju, również przez min. redakcję FARMER.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się całą obszerną specyfikacją techniczną dostępną na naszej stronie internetowej – RWN-8000 , oraz za pośrednictwem naszych przedstawicieli handlowych.

wideo RWN-8000 – WAPNIAK